O mnie

Mam na imię Andrzej, mój znak to SO3Z (pierwsza licencja SP3IYM od roku 2001). Bardzo lubię zawody szczególnie międzynarodowe, pracuję w nich pod znakiem SO3Z z trzech różnych lokalizacji. Wyrobiłem po 10 latach posiadania pozwolenia, nowe o mocy 500W 🙂 Od 2013 roku jestem również jednym z operatorów dwa-trzy razy w roku pod znakiem kontestowym SN7L ze Szrenicy, z którym odnosimy sukcesy w Europie (dwukrotnie 4 miejsce), udało nam się po wielu latach wystartować z wymarzonej lokalizacji jaką jest Śnieżka – zdobywając raz 1! i póki co raz 2 miejsce na całą Europę w VHF IARU.

Przez parę lat byłem prezesem, a jestem nadal członkiem SP3YOR, współopiekunem przemienników SR3PO, SR3PX, SR3X, bikonów SR3VHX, SR3LHY, SR3YOR ,SR3XHY.

Pracowałem z różnych lokatorów, z terenu JO82KG i JO82KL poza zawodami, oraz z klubu w lokatorze JO82LJ. Mam za sobą kilka łączności EME, i zbieram środki by zbudować zdalną stacje do pracy via EME na 2m 🙂 Również coraz więcej łączności via ES i MS i TR, w 2014 wreszcie udało się zrobić pare QSO od Zorzy (AU).

Lubię budować anteny testować i porównywać najróżniejsze konfiguracje.

Moje ulubione pasmo to 144MHz. Największe osiągnięcie do tej pory 1 miejsce Single Operator w SP w 3 próbach subregionalnych 2008 na 25W i pojedynczej antenie z QTH terenowego.  A w 2014 – 1 miejsce w I próbach, II próbach, i zawodach letnich – ale to już na 500W. W 2014 I miejsce we współzawodnictwie SPAC, a w 2015 II miejsce w SPAC.
Jako multioperator wspólnie z zespołem SN7L – 1 miejsce w VHF IARU Contest 2019  🙂

W 2021 po 6 latach mieszkania i pracy w Warszawie… wracam do rodzinnego Poznania i Suchego Lasu, tak więc budowa stacji EME ruszy z kopyta w końcu. Na ukończeniu BLF188 i 4x 9el.

2 myśli w temacie “O mnie”

 1. Witam Andrzej.
  Gratuluje determinacji w rozbudowie stacji. Setup na 2m robi wrażenie. No i wynik w ostatnim spac też. Do uslyszenia w eterze.

  Pozdrawiam

  Przemek SQ2SAT

 2. Gratuluję!
  Bardzo dobre wyniki w zawodach.
  Kiedy Ciebie usłyszymy też tak dobrze na 70cm & 23cm?
  Mała uwaga, anteny masz bardzo dobre tylko te kable wiszą bezwładnie i na pewno trochę zniekształcają charakterystykę, już nie mówiąc że od wiatrów mogą się urwać. Ale słychać Ciebie super mocno!
  Do spotkania VHF, UHF, SHF.

  Jurek SP2DDV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*